juvelyrika deimantai brangakmeniai

Apie juvelyriką buitiškai. Antra dalis.

Brangakmeniai ir deimantai. Prisipažįstu – neturiu gemologo diplomo, todėl viskas, ką rašau, yra mano asmeninė nuomonė ir patirtis. Sakoma, kad jei nori sveikų dantų, verčiau prilaikyti liežuvį. Tad jei manote, kad toliau esantis tekstas sukels Jums emocijų audrą ir norą griebtis keptuvės ar plaktuko, toliau neskaitykite. 

 Brangakmeniai iš tiesų yra atskirų studijų reikalaujanti tema. Lenkiu galvą prieš šią temą iš tiesų išmanančiuosius ir siurbiu informaciją, kurią man suteikia užsienio gemologai. Kai lankausi juvelyrikos bei gemologijos parodose užsienyje, nepasikuklindama užsuku į bemaž visus stendus. Nebeskaičiuoju, kiek tų pokalbių buvo, kiek pamokų išmokta.

 Virkavimai ir skundai naudos neduoda, geriausia juos susikišti ten, kur nesueina. Ir vis tik nesusilaikau nepajuokavusi apie kai kuriuos neapgalvotus sprendimus. Nepaisant šiokios tokios patirties bei Tarptautinės komunikacijos studijų metu įgytų žinių, kartais sugebu ne laiku susimauti. Iš anksto pavirkausiu, kad  tinkamai suruošti garderobą buvau per daug užsiėmusi, nes persvarą turėjo mano trys atžalos ir laikas jiems. Į Italijoje vykstančią parodą nužygiavau su h&... palaidine ir naiviai tikėjausi kitokios baigties nei patarlėje „Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“.

 Ateičiai, nenorėdama savęs papildomai apsunkinti, palengvinau piniginę natūralaus šilko palaidine. Ir ta pati šilko palaidinė tapo ne tokia reikšminga parodoje Šveicarijoje. Čia nuosavų lėktuvų savininkai laisvai žygiuoja tiek su kvapą gniaužiančiais kostiumais, tiek su laisvalaikio apranga.

 Esminis klausimas čia, iš kokios šalies esate. Tiek kartų išgirdau frazę „Jūs tie, kurie gintaru prekiaujate“, kad vienu metu net pradėjau svarstyti, o kodėl aš neprekiauju juvelyrika su gintarais. 

 Aprangos taip nesureikšminant, lankantis tokio lygio parodose svarbiausia nedrebinti pirštų, kad žiedas su įspūdingu smaragdu gracingai netekštelėtų ant žemės ir nepabirtų. Tikriausiai vieno gyvenimo apmokėti už tokį nesusipratimą gali ir neužtekti. Tačiau praleisti galimybės gyvai pamatyti neįtikėtino švarumo ir žalumo smaragdą taip pat nesinori. 

 Tad kaip išsirinkti juvelyrinį dirbinį su brangakmeniu, žinių neturint? Gi ne visiems žmonėms norisi skaityti enciklopedijas ar dar neaišku kuo užsiimti, kad nusipirktum žiedelį su spalvota akute. Sugadinti džiugią pirkimo nuotaiką, žeriant aibę informacijos ir sukelti paskaitos efekto nesinori. Juolab kad ir visų poreikiai ir juvelyrikos nešiojimo įpročiai yra skirtingi. 

 Prikandu liežuvėlį už dantų, kai klientas nuoširdžiai pasidalina informaciją, kad jo smaragdo žiedas ką tik išgyveno bulviakasį. Nors taip ir norisi švelniai priminti, kad tai nėra labai kietas akmuo. Jei labai norisi praktiškumo, rinkitės deimantus. Jie tikrai kieti ir praktiški. Ir, tarp kitko, esama ir spalvotų deimantų. 

 O geriausia – pašnabždėkite savo biudžetą juvelyrui ir pasitikėkite, kad pagal jį bus surastas Jums labiausiai tinkantis akmuo. Bulviakasio neminėkite, bet jei ketinate su žiedu būti labai labai praktiški, būtinai užsiminkite. O jeigu esate iš tų žmonių, kurie juvelyrika tik puošiasi ir nusiima vos grįžę namo, tuomet drąsiai rinkitės smaragdus, rubinus, safyrus ir visas vaivorykštės spalvas spinduliuojančiuose brangakmeniuose. 

 Jei savo paslaptį norite pašnibždėti man – rašykite info@tviski.lt                    

Grįžti į tinklaraštį