Apie juvelyriką buitiškai. Ketvirta dalis.

Apie juvelyriką buitiškai. Ketvirta dalis.

Pinigai, grožis ir kompromisai. Ko tikrai tekste nepateiksiu, tai ekselio lentelių ir įmantrių formulių. Ir ne todėl, kad nemoku jomis naudotis, bet tiesiog nemėgstu. Jei mėgstate viską skaičiuoti ir analizuoti, toliau neskaitykite.

Juvelyrikoje kompromisas tarp grožio, patogumo ir pinigų santykio yra labai aktualus. Dažnai norisi ir maksimaliai gražaus,ir patogaus dirbinio. Grožis turi savo kainą. Manau, pinigai irgi turi savo kainą. Kiekvieno asmeninis pasirinkimas, kiek mokės.

Kalbant apie žiedus ir patogumą. Akutės jų tviskėjimui perteikti taip ir norisi iškelti jas kuo aukščiau. Ir vėl kiekvienas atvejis unikalus. Vienam žmogui iškili akutė nebus didelis kliuvinys, kitam priešingai. Jei akutė labai prabangi, lyg ir nesinori likti prie itin praktiško modelio.

Vienam atrodo praktiška akutė 3 mm (0,1 ct), kitam 5,25 mm(0,5 ct), o trečiam reikia ne mažiau kaip 1 ct deimanto. Man asmeniškai kilstelti norisi jau ir 3 mm akutę. Nenoriu pasirodyti nekukli, bet man šiuo metu sužadėtuvių žieduose taip ir norisi pamatyti ne mažesnę nei 0,2 ct akutę, o jei renkamasi ir didesnė, tai tiesiog tobula.  

Be galo mėgstu minimalistinio dizaino juvelyriką, man tai visuomet akį traukiantis grožis. Bet visada stengiuosi išlikti budri ir kiek įmanoma taikliai apžaisti lengvumo bei praktikos aspektą. Norisi, kad aukso dirbiniai būtų gražūs ir praktiški ne tik dabar, bet ir praėjus daug metų.

Juvelyrikoje kiekvienas modelio nuokrypis gali turėti įtakos kainai, taip tiesiog yra. Todėl visada siūlau rinktis jau iš esamų modelių, nes gaminant naujus modelius nukirsti, kad kaina bus vienokia ar kitokia, gana sudėtinga. Kiekvienas bandymas juvelyrikoje yra brangus. Tiesiogine žodžio prasme, dalis aukso neišvengiamai nudega, jo tiesiog nelieka.

Dažnai klientams sukelia klausimą, kodėl mano juvelyrinių dirbinių kainos nėra itin aukštos. Todėl, kad šiuo metu renkuosi tokį kelią, kad aibes darbų nudirbu pati viena. Ar taip elgtis protinga ir naudinga vystant verslą, kitas klausimas. Tikriausiai taip ir laviruosiu, tarp darbų gausos, kol nebus tvirto vidinio apsisprendimo arba taps nebeįmanoma. O kol yra kaip yra, kviečiu pasižvalgyti po mano elektroninę parduotuvę, nes kainos kils.

Ir tegul nestabdo Jūsų tai, kad daugelis dirbinių yra gaminami po užsakymo ir pateikiamos tik jų vizualizacijos, nes pirkimo ir grąžinimo sąlygos visais atvejais yra be galo palankios.

www.tviski.lt

www.suzadetuviuziedas.lt

 

Grįžti į tinklaraštį