Apie juvelyrika buitiškai. Sužadėtuvių žiedas

Apie juvelyrika buitiškai. Pirma dalis.

Tekstas, kuris tikslumą mėgstančius žmones tikriausiai privers suraukti antakius. Jei norite, kad Jūsų antakiai liktų vietoje, toliau neskaitykite.

Kodėl manau, kad tokio įrašo reikia? Todėl, kad kone cheminių formulių ir įmantriausių terminų apipintų tekstų apie juvelyriką apstu. Informacijos begalė, tai kaip susigaudyti žmogui, kuris tiesiog nori nusipirkti žiedą su deimantu ar net tokią svarbią prekę, kaip vestuviniai žiedai. Jau nekalbant apie auskarus, apyrankes, grandinėles ir tiesiog bet kuo, kas nudžiugintų.

Faktai vienas už kitą tikslesni, taisyklės viena už kitą išsamesnės. O buitinės kalbos į kurią vienaip ar kitaip pereinu aiškindama žmonėms, apie juvelyrikos gamybos technologijas nėra tiek daug.

Žinote, gebėjimas atskirti tikrą šampaną, nustatyti aukso prabą, juvelyrinio dirbinio kokybės įvertinimas ir gebėjimas idealiai darbuotis šake, vienas kitam tikrai netrukdo. Bent man šie gebėjimai tikrai vienas kitam netrukdo. Lygiai taip pat manau, kad sudėtingos leksikos vartojimas, kartais gali būti pakeistas ir labiau buityje vartojama kalba.

Pradžių pradžia. Taurieji metalai – auksas ir sidabras. Ką rinktis? Sidabras pigesnis, bet taip pat yra taurusis metalas. Vieniems artimesnis sidabras, kitiems auksas, kriterijaus tokiu atveju nėra. Vis tik žvelgiant iš praktinės pusės. Sidabras oksiduojasi, kitaip sakant, ilgainiui pajuoduoja ir tai nėra brokas, o tiesiog tokia metalo savybė. Jums brangus žmogus dabinasi, tik sidabro papuošalais, bet norite padovanoti kažką prabangesnio? Tuomet rinkitės baltą auksą. Aukso dirbiniai, taisyklingai eksploatuojant, savybės juoduoti neturi. Palikite sidabro gaminius metams ar porai stalčiuje, tikriausiai ištrauksite šiek tiek juodos spalvos. Auksas tikėtina, bus nepakitęs. P.s. tik nesielkite taip su perlais, perlus kartas nuo karto ištraukite ir užsidėkite, kitaip jie gali taip nebetviskėti.

Kasdienybėje vis labiau pastebiu, kad vien prabos skaičius gali supainioti žmones. Kuo skiriasi 375 praba, 585 ir 750? Skiriasi, bet ar žmogui reikia dėl to labai rūpintis? Tikrai ne. Praba nurodo aukso santykį lydinyje/dirbinyje. Tuo pačiu ir atitinkamai keičiasi dirbinių kaina. Šiuo metu, viena dažniausiai pasitaikančių įprastoje juvelyrinėje Lietuvoje yra 585 praba, kitų prabų dirbinių pasitaiko ne taip dažnai. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje 375 prabos dirbiniai yra labai dažnas reiškinys.

Aukso spalva ir kaina. Auksas gali būti įvairių atspalvių, tačiau populiariausios prekyboje ir visame pasaulyje yra balta, raudona ir geltona. Kokią spalvą rekomenduoju rinktis klientams, kurie neturi tvirtos nuomonės šiuo klausimu? Pasižiūriu į tai labai praktiškai, tiesiog įvertinusi, kokios aukso spalvos dirbinių daugiausiai turi žmogus ir siūlau pagal tai. Kriterijų yra ir daugiau, bet šis paprasčiausias. Baltas auksas, dažniausiai būna artimiausias variantas, tiems kurie buvo pratę prie sidabro dirbinių. Taip pat balto aukso fone deimantai atrodo fantastiškai.

Mano patarimas, rinkitės, pagal tai, kas Jums gražu, o jei norite tikrai gražaus, bet ir labai praktiško dirbinio, visuomet tai ir įvardinkite savo juvelyrui. Norite mano patarimo juvelyrikos klausimais? Kreipkitės info@tviski.lt

Grįžti į tinklaraštį