Juvelyrininių dirbinių priežiūros atmintinė

Juvelyrininių dirbinių priežiūros atmintinė

Juvelyriniai dirbiniai ilgiau tarnaus ir nepraras savo pirminės išvaizdos, jeigu juos tinkamai prižiūrėsite:

  • juvelyrinius dirbinius nusiimkite atliekant buities ar ūkio darbus, einant į pirtį ar baseiną, einant miegoti; naudojant įvairias chemines medžiagas, kosmetikos priemones ir kt.;
  • saugokite papuošalus nuo įbrėžimų, smūgių ir kitų mechaninių pažeidimų, venkite papuošalų sąlyčio su kietais paviršiais – tai gali turėti įtakos gaminio kokybei (pvz. nuo spaudimo žiedas gali sulūžti arba deformuotis, grubi žemė ar darbo įrankiai gali nepataisomai pažeisti gaminių ar akmens paviršių);
  • dirbinius laikykite specialiose juvelyrinių dirbinių dėžutėse;
  • druskingas ir jodo turintis jūros vanduo kenkia juvelyriniams gaminiams;
  • dirbinius geriausia valyti specialiomis priemonėmis.

Poliruotas paviršius: poliruotas paviršius yra veidrodinio blizgesio. Dėvimi poliruoto paviršiaus papuošalai braižosi, ilgiau dėvint paviršius tampa mažiau blizgus. Tai natūralus procesas (ne defektas).

Auksuotas sidabras:  sidabro papuošalai padengti plonu geltono aukso sluoksniu dažnai ir ilgą laiką dėvimi braižosi, aukso sluoksnis tampa vis plonesnis. Tai natūralus papuošalo nusidėvėjimas, kuris nėra laikomas defektu.

Sidabras:  sidabras ilgainiui gali oksiduoti (juoduoti) – toks jo „charakteris“. Sidabro papuošalai vasarą tampa dar labiau pažeidžiami: prakaitas, chloras ir drėgmė verčia  sidabrą juoduoti. Kūno priežiūros priemonės, tarp jų ir apsauginis kremas nuo saulės bei kvepalai taip pat oksiduoja sidabrą.

Dažnai dėvimi papuošalai gali patamsėti, susibraižyti, oksiduotis,   auksuotas  paviršius apsitrinti. Kad papuošalai atrodytų kaip nauji, rekomenduojama juos atnaujinti.

*Užsakant iš www.tviski.lt juvelyrinių dirbinių e.svetainės juvelyrinių dirbinių priežiūros atmintinė pridedama nemokamai.

Grįžti į tinklaraštį